Czy cukrzyca może być przyczyną impotencji?

Zaburzenia erekcji są jednym spośród pierwszych symptomów pojawiającej się cukrzycy. To poważne schorzenie powoduje sporo różnorodnych powikłań, zatem wymagać będzie właściwego procesu leczenia, a nierzadko również zmiany stylu życia i diety. Większość osób chorujących na cukrzycę mierzy się z kłopotami z erekcją – w przypadku ich procesu leczenia pomocne są leki, które zawierają sildenafil, jak chociażby Viagra. Cukrzyca jest nieuleczalną, poważną chorobą metaboliczną, która ma oddziaływanie na sporo aspektów w naszym życiu. Zaburzenia działania albo wydzielania hormonu, który produkowany jest przez trzustkę (insuliny) to kłopot ok. 5 procent społeczeństwa. Niezdiagnozowana, jak i nieleczona cukrzyca może doprowadzić do powikłań, takich jak hiperglikemia i hipoglikemia, kwasica ketonowa, a później – udar mózgu, choroby serca, nerek, uszkodzenie wzroku i nerwów. Większość diabetyków ma również kłopoty z erekcją – tyczy się to nawet ponad 70 procent panów. 

Problemy z erekcją a cukrzyca – poważny kłopot diabetyków

Kłopoty z osiąganiem pełnych erekcji, jak i tak zwana zanikająca erekcja podczas seksu mogą być pierwszym symptomem postępującej już cukrzycy. Między innymi z takiego powodu mężczyźni chorujący na cukrzycę są zachęcani do wizyty u lekarza specjalisty, który na pewno rozpozna źródło takich zaburzeń. Statystycznie rzecz ujmując, panowie będący diabetykami są znacznie bardziej narażeni na wystąpienie kłopotów z erekcją, aniżeli mężczyźni w pełni zdrowi. W przypadku cukrzycy zaburzenia erekcji powodowane są chorobowymi zmianami, źródło problemu to czynnik naczyniowy albo nerwowy. Cukrzyca wpływa zaś na oba te wymienione czynniki – postępujące schorzenie wywołuje zmiany nie tylko w obrębie krwionośnych naczyń, ale również w nerwowych włóknach będących odpowiedzialnymi za powstawanie erekcji. Wszystkie wymienione tutaj zmiany wywołują zaburzenia prawidłowego dopływania krwi do członka, a to przekłada się bezpośrednio na pojawienie się kłopotów z erekcją.

Impotencja a cukrzyca – metody leczenia

Współczesna medycyna daje mężczyznom sporo różnych, a ponadto skutecznych metod leczenia kłopotów z erekcją spowodowanych cukrzycowymi zmianami. Przede wszystkim niezbędne będzie właściwe leczenie samego schorzenia. Regularne beanie przepisanych przez lekarza specyfików, właściwie zbilansowana dieta i odpowiednio prowadzony styl życia, a w razie czego między innymi rzucenie palenia tytoniu to podstawa, jeżeli osoba chorująca na cukrzycę chce prowadzić normalne życie pomimo swojego schorzenia. Leczenie działa opóźniająco na postęp schorzenia i umożliwia powrót między innymi do udanego seksualnego życia. Brak erekcji albo problemy z jej utrzymaniem związane z cukrzycą, można zatem w łatwy sposób pokonać.

Najłatwiejszą, a także najczęściej stosowaną metodę na walkę z brakiem erekcji u diabetyków, stanowią leki podawane doustnie. Specjaliści zdecydowanie najczęściej przepisują tabletki, które zawierają w składzie sildenafil, jak chociażby Kamagra. Lek ten w połączeniu z podnieceniem seksualnym, umożliwia napływanie krwi do członka, a dzięki temu zaś pomaga w osiągnięciu satysfakcjonującej erekcji. Kamagrę można bezpiecznie stosować, także będąc diabetykiem, nawet przez dłuższy okres czasu. Nie ma ona wpływu na pogorszenie się stanu zdrowia pacjenta. Wpływa zaś na polepszenie się jakości życia panów mierzących się na co dzień z cukrzycą. Kamagra to specyfik stosowany w sposób doraźny – można ją zażywać praktycznie w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *