Co wywołuje zaburzenia erekcji?

Problemy dotyczące życia erotycznego nie mogą być bagatelizowane. Okazuje się zaś, że coraz więcej osób się z nimi zmaga. Dlaczego? W jaki sposób problemy z erekcją mogą być rozwiązywane?

Problemy z erekcją często narastają z wiekiem

Niestety, czasu nie można oszukać. Im człowiek starszy, tym ma zazwyczaj więcej kłopotów ze zdrowiem. A to wszystko przekłada się negatywnie na funkcjonowanie organizmu. Także biorąc pod uwagę sprawy łóżkowe. Nie da się ukryć, że wraz z wiekiem mężczyźni (statystycznie) mają coraz więcej różnych chorób. Niektóre z nich generują zaś skutki uboczne, które przyczyniają się do obniżenia sprawności seksualnej. Chodzi np. o miażdżycę, cukrzycę, schorzenia kręgosłupa, nadciśnienie tętnicze itp. Wtedy trzeba liczyć się z takim faktem, że będą występować problemy z erekcją.

Objawiają się one zaś tym, że penis nie jest do końca ukrwiony. Na skutek tego nie osiąga nie tylko odpowiedniej pozycji, ale także właściwych rozmiarów. To oczywiście sprawia, że nie jest możliwe odbycie kontaktu seksualnego z partnerką. Częstym problemem facetów są także przedwczesne wytryski… Dlaczego jeszcze powstają zaburzenia na tej płaszczyźnie? Wraz z wiekiem spada poziom testosteronu. Jest to zaś najważniejszy męski hormon płciowy, który odpowiada m.in. za produkowanie nasienia o dobrej jakości. Im mniej testosteronu, tym niestety większe prawdopodobieństwo występowania kłopotów w sferze erotycznej.

Nieodpowiedni styl życia

Zaburzenia erekcji są także powodowane przez ten czynnik… Często zatem sami jesteśmy odpowiedzialni za to, że nasze życie seksualne nie układa się do końca tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Nierzadko mężczyźni narzekający na te sprawy żyją w ciągłym stresie. Mocno przejmują się rozmaitymi sytuacjami z życia prywatnego albo zawodowego. Do tego dochodzi nadmiar obowiązków. Nie brakuje osób, które pracują od rana do nocy. Niestety, ma to zaś bardzo negatywny wpływ na sprawność seksualną.

Ludzie nierzadko zapominają o tym, by regularnie się wysypiać. Wtedy zaś organizm najlepiej się regeneruje. Jeśli ktoś śpi np. po trzy godziny na dobę, to należy spodziewać się, że mogą wystąpić w jego przypadku problemy z erekcją… Co jeszcze jest istotne? To brak wystarczającej aktywności fizycznej. Jeśli ktoś pracuje np. za biurkiem, to powinien koniecznie zatroszczyć się o ruch po zakończonych zajęciach. A sporo osób ten czynnik bagatelizuje. Do tego dochodzi przeważnie nieodpowiednia dieta. Ten aspekt także wpływa na to, że obniża się sprawność seksualna i mogą pojawiać się (najpierw od czasu do czasu, potem coraz częściej) kłopoty z erekcją.

Czy problemy z erekcją można leczyć?

Na szczęście jest taka możliwość. Istotne jest jednak to, by takie kłopoty były właściwie zdiagnozowane. Wiesz bowiem, że problemy z erekcją są powodowane przez rozmaite czynniki. Dobry urolog musi zatem najpierw przeprowadzić szczegółowy wywiad medyczny. W trakcie rozmowy z lekarzem należy być szczerym i o wszystkim opowiedzieć. Na tej podstawie są zlecane badania i przepisywane leki. Nierzadko Pacjenci otrzymują recepty na tabletki na potencję. Dzięki temu nie ma żadnych problemów ze wzwodem w odpowiednim momencie oraz przedwczesnymi wytryskami…

Pacjent musi także (niezależnie od postawionej diagnozy) zmienić styl życia. Warto zadbać o odpowiednią dietę i sporo ruchu. Dzięki temu poprawia się nie tylko sprawność seksualna. Pozytywne zmiany będzie można generalnie zaobserwować także w wielu innych aspektach naszego codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *